Riwiera Słoweńska to niezwykle malownicze miejsce, które przyciąga turystów coraz częściej. Można tu liczyć na rozrywkę, świetną kuchnię, interesujące miasta i o wiele więcej. To idealny zakątek na wczasy, niezależnie od tego, czy wybiera się podróż w pojedynkę, z przyjaciółmi, rodziną czy ukochaną osobą. Riwiera Słoweńska bowiem potrafi zaskoczyć. To ciepłe morze, rajskie plaże i mnóstwo słońca, dlatego można tu głęboko odpocząć i dać się zainspirować.

Jeśli wybierasz podróż autokarem

Na Riwierę Słoweńską można dostać się autokarem, jednakże warto pamiętać o tym, że nie ma polskiego przewoźnika, który byłby licencjonowany i który utrzymywałby stałe połączenie autobusowe z tą częścią świata. Jednakże można spokojnie wybrać dojazd autokarem z przesiadką w Wenecji, Wiedniu czy Bratysławie i przy okazji zobaczyć jedno z tych pięknych miast. Można też dostać się do Słowenii autobusami czarterowymi z innymi turystami dzięki wyjazdom zorganizowanym. Zazwyczaj autokary kończą swoją podróż i zaczynają na dworcu autobusowym w Lublanie, lecz także w innych dużych miastach tego kraju.

Co warto zobaczyć będąc na Riwierze Słoweńskiej?

Riwiera Słoweńska to przede wszystkim niezwykle urokliwe wybrzeże Adriatyku. Ma ono 47 kilometrów długości i mimo tego, że jest dosyć krótka – na pewno warta jest odwiedzenia. Zachwyca bowiem plażami, miejscowym winem, a także nadmorskimi miasteczkami.

Jednym z koniecznych do odkrycia miast jest niewątpliwie Piran, który może śmiało być uznany za najpiękniejsze miejsce w całej Istrii. Miasteczko to spokojnie może byc uznane za królestwo dla leniwych kotów, bowiem mnóstwo tu uliczek i przejść. Warto tu zwiedzić kościół św. Jerzego, plac Tartiniego,  stare kamienice czy rodzinny dom Giuseppe Tartiniego.

Interesującym miastem jest także Portoroz. Obecnie na podróżnych czeka tu mnóstwo kawiarni, drogich hoteli oraz imprez do białego rana. Zupełnie inaczej jest zaś w Izoli. To niezwykłe malowniczo ulokowane miasteczko, które posiada port jachtowy, urokliwe parki oraz piękną łąkę – idealną na relaks i spędzenie czasu z bliskimi.

Będąc na Riwierze Słoweńskiej warto także odwiedzić Koper. Czekają tutaj bowiem stare, przepiękne zabytki, niezwykle bajkowa starówka, wąskie uliczki i ciekawa atmosfera. Warto dać sobie przynajmniej kilka godzin, by móc lepiej poznać to miasto.

Jak widać atrakcji na Riwierze Słoweńskiej nie brakuje, wręcz przeciwnie. To miejsce pełne niespodzianek, słońca, złotych piaszczystych plaż i interesujących zabytków. Tutejsze miasta i miasteczka kuszą zakątkami, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej, a charakterystyczny klimat sprzyja leniuchowaniu oraz nowym inspiracjom. Riwiera Słoweńska ma naprawdę wiele do zaoferowania. Niewątpliwym jej plusem jest także fakt, że nie dotarła tutaj jeszcze masowa turystyka, wciąż więc można liczyć na spokojne wakacje w malowniczych miejscach.