Paryż to miasto, które kojarzy się przede wszystkim z romantycznym wypadem we dwoje, spacerem wśród klimatycznych uliczek oraz francuskim klimatem. To stolica mody, sztuki i kultury, której charakterystycznym elementem jest wieża Eiffla. To jednak nie jedyne piękne miejsce w tym mieście, które obfituje w liczne zabytki. Warto choć raz dać się skusić magii Paryża i spędzić tu wymarzone wakacje.

Świetnym pomysłem jest wybranie się do Paryża autokarem, bowiem dzięki temu można zobaczyć znacznie więcej i jednocześnie poznać wspaniałych ludzi, czy nawet nawiązać długotrwałe przyjaźnie. Jedną z możliwości jest przejazd do Francji przez Niemcy, Holandię oraz Belgię, a także Anglię. Zwiedzanie Londynu, spacer dzielnicą Westminster, która posiada takie perełki jak Big Ben czy Parlament to kolejna atrakcja czekająca na miłośników podróżowania autokarem.

Co warto zobaczyć już w samym Paryżu? Możliwości jest sporo, bo Paryż obfituje w wiele zakątków wartych zwiedzenia. Prócz słynnej Wieży Eiffla, która  jest symbolem stolicy Francji i ma aż 320 metrów wysokości, świetnym pomysłem jest niewątpliwie zwiedzenie także Łuku Triumfalnego. Został on wzniesiony na rozkaz Napoleona Bonaparte oraz ozdobiony alegorycznymi rzeźbami. Z samej góry zaś można podziwiać panoramę miasta.

Ponadto to właśnie w Paryżu czeka Katedra Notre Dame znajdująca się na Sekwanie i uwodząca gotycką architekturą z ciemnym, przestronnym wnętrzem. Miasto to ukrywa takie perełki jak Krypty Archeologiczne, Sacre Coeur czy słynny Luwr, a to dopiero początek atrakcji.

Paryż uwodzi swoim pięknem, a możliwość zobaczenia po drodze innych miast i ciekawych zakątków to niewątpliwie atuty podróżowania autokarem. Dzięki takiej formie wyprawy uda się zwiedzić więcej, a dotarcie na miejsce okaże się wisienką na torcie. Paryż niewątpliwie spodoba się każdemu, kto szuka nietuzinkowego miejsca na wakacje i jednocześnie lubi francuskie klimaty, kuchnię oraz magię tego kraju.