Mimo dużej dostępności połączeń lotniczych nadal wielu turystów woli podróżować drogą lądową. Szukając ciekawej alternatywy na długi weekend, warto wziąć pod uwagę wycieczkę autokarem do Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi oferują mnóstwo ciekawych atrakcji, które zadowolą każdego rodzaju turystę. Polscy przewoźnicy zapewniają transfer z wielu miast w kraju, do wybranych destynacji.

Jednym z popularniejszych kierunków obieranych przez rodziny z dziećmi jest Soltau w Saksonii. Tam mieści się jeden z największych parków rozrywki w Europie, Heide Park, posiadający bogatą ofertę, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na miejscu skorzystamy z kolejek ziemnych i powietrznych, przejedziemy się po torze bobslejowym, a duży zastrzyk adrenaliny gwarantują karuzele obrotowo-młynowe. Na terenie Heide Parku podziwiać można także egzotyczne zwierzęta: kolorowe ptaki, pokazy z udziałem fok i delfinów. Natomiast  najmłodszych uczestników zabawi grupa klaunów.

Osoby, które chętnie podziwiają piękną architekturę oraz największe arcydzieła malarstwa, koniecznie muszą zawitać do Drezna. Miasto jest popularne wśród polskich przewoźników, z pewnością znajdziemy odpowiednią wycieczkę. W mieście koniecznie trzeba odwiedzić Galerię Drezdeńską, gdzie można zobaczyć arcydzieła malarstwa europejskiego. Wieczorem warto wybrać się na spacer po starówce, pełnej barokowych rezydencji, gotyckich kościołów oraz klasycystycznych pałaców. W mieście można również  popłynąć w rejs po Łabie lub zwiedzić kultową fabrykę porcelany miśnieńskiej.

Jednym z chętniej odwiedzanych miast niemieckich jest bez wątpienia Berlin. Stolica kraju spodoba się szczególnie młodym osobom, polskie firmy oferują wycieczki autokarowe wraz z zakwaterowaniem. W trakcie weekendu podziwiać będziemy nie tylko najpopularniejsze zabytki, takie jak brama Brandenburska czy klasycystyczne pałace. Berlin to także artystyczny Kreuzberg, dzielnica kultowa, szczególnie polecana młodym osobom. Można tam odwiedzić liczne galerie sztuki, zjeść wegański posiłek, zrobić zakupy na tureckim targu czy bawić się do białego rana w jednym z popularnych pubów.