Macedonia mimo swoich licznych cudów nie jest często odwiedzanym krajem, co oznacza, że można tu przeżyć naprawdę dzikie i oryginalne wakacje zarazem. Zachwyca ona malowniczymi pasmami górskimi, cudownymi jeziorami i ciekawymi zabytkami, jednakże to nie wszystko. Macedonia to także idealne miejsce do tego, by aktywnie spędzić czas oraz zrelaksować się na łonie natury nie martwiąc się o nic.

Macedonia ulokowana jest na przejściowej strefie dwóch klimatów – umiarkowanego kontynentalnego oraz śródziemnomorskiego. W lipcu średnia miesięczna temperatura wynosi tutaj 24 stopnie Celsjusza, a w styczniu od 0 do -2. Jeśli zaś chodzi o opady to ich roczna suma waha się tu pomiędzy 400 a 500 mm na wschodzie oraz do 900 mm na zachodzie kraju. W górach sytuacja wygląda nieco inaczej. Opady sięgają tu granicy 1500 mm.

Do Macedonii można dostać się autokarem, który kursuje z Polski raz w tygodniu z takich miast jak Warszawa, Radom, Łomża, Skarżysko Kamienna, Katowice, Kraków, Tarnów, Krosno czy Rzeszów. Przejazd w dwie strony to koszt około 460 zł. Oczywiście można też polecieć, czy wybrać się własnym samochodem, jednakże dzięki wspólnej wyprawie autokarem uda się na pewno więcej zobaczyć, a także poznać ciekawych ludzi.

Macedonia to kraj pełen skarbów. Na pewno warto odwiedzić Jezioro Ochrydzkie z jego niezwykłymi widokami, najstarsze i najgłębsze na Bałkanach, a także miasto Ochryda, które wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wspaniałym zakątkiem jest niewątpliwie Kanion Matka ulokowany około 20 kilometrów od stolicy Macedonii, czy znajdująca się nieopodal Jaskinia Velo. Poza tym takie cuda jak Kuklica – Kamienne Miasto, niezwykły Park Narodowy Mawrowo czy stolica Macedonii – Skopje to kolejne powody, by zatrzymać się tu na dłużej.

Macedonia to przepiękny kraj, który można zacząć zwiedzać już jadąc autokarem w wybrane miejsce. Niezwykła przyroda, niezapomniane krajobrazy czy wyjątkowo interesujące miasta lub zakątki tylko czekają na odkrycie. Warto dać się ponieść magii tego kraju i właśnie tutaj spędzić swoje wymarzone wakacje.