Mimo dużej dostępności tanich lotów, w dalszym ciągu wiele osób nie przepada za podróżowaniem w przestworzach. Na szczęście wybierając się do Londynu, można skorzystać z ciekawych transferów autokarem, w trakcie przeprawy przez Europę można podziwiać ciekawe krajobrazy.

Standardowa trasa podróży autokarem z Polski do Londynu wiedzie przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję. Przewoźnicy oferują transfery ekspresowe, można również skorzystać z opcji z dłuższymi postojami w ciekawych lokalizacjach. W Niemczech pasażerowie mają okazję przejechać przez Drezno oraz Dortmund, jednak na terenie tego kraju większość podróży przebiega przez autostradę. W Holandii natomiast za oknem autokaru roztaczać się będzie piękny widok na równinną krainę, z malowniczymi wiatrakami i wielobarwnymi polami. W Belgii droga wiedzie przez Antwerpię, piękne, historyczne miasto, którego architektura zachwyci każdego. We francuskim Calais autokar poprzez Eurotunel przemierza kanał La Manche, prowadzący bezpośrednio do Wielkiej Brytanii.

Kilkunastogodzinną przeprawę z pewnością zrekompensuje każdemu Londyn, stolica Wielkiej Brytanii, w której na każdym kroku można spotkać ciekawe atrakcje. Co zwiedzić w Londynie? Pierwszym miejscem, do którego warto się wybrać jest Westminster Palace, siedziba brytyjskiego parlamentu. Budynek powstał w 1884 roku, stanowi on wspaniały przykład architektury neogotyckiej. Jego zwieńczeniem jest wysoka wieża, na której umieszczony jest legendarny zegar Big Ben, symbol Londynu.

Amatorzy budowli średniowiecznych koniecznie muszą zobaczyć Tower, monumentalny zamek, który przez wieki był siedzibą królewskiego więzienia. Przez wiele lat w jego wnętrzu przetrzymywana była Maria Stuart, królowa Szkotów. Jedną z większych atrakcji miasta jest również Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Aby się tam dostać, trzeba zmierzyć się z długą kolejką, jednak w środku na zwiedzających czekają bardzo wiarygodne rzeźby znanych ludzi, artystów, polityków, sportowców. Również amatorzy malarstwa nie będą nudzić się w Londynie, na szczególną uwagę zasługuje National Gallery.