Zwiedzanie całej Grecji jest dość czasochłonne, więc warto skupić się na jej poszczególnych rejonach. Jeśli naszym celem jest zwiedzenie np. Grecji kontynentalnej to najlepszym wyborem będzie forma wycieczki objazdowej. Takie wycieczki są organizowane zarówno bezpośrednio z Polski, jak również i na miejscu, w ramach greckich i polskich biur podróży. Wszystkie mają to do siebie, że odbywają się za pośrednictwem transportu autokarowego, pozwalając na dość szybkie przemieszczanie się, niskie koszty i dodatkowe oglądanie widoków zza okna. Wyjazd autokarem do Grecji najlepiej dobrze przemyśleć i wybrać najbardziej atrakcyjny program wycieczki.

Taki wyjazd warto zacząć zazwyczaj od Salonik, do których bez problemu dostaniemy się właśnie przejazdem autokarowym. Jest to jedno z najbardziej znanych miast w Grecji, stanowiące jednocześnie stolicę regionu macedońskiego. Warta uwagi jest tutaj bazylika św. Dymitra pochodząca prawdopodobnie z okolic VI wieku, dziś skupiająca wokół siebie całe miasto. To nie tylko zabytek sakralny, ale również warte uwagi muzeum, łącznie z obszarem katakumb. Ciekawa jest tu również stanowiąca punkt widokowy Biała Wieża z XVI wieku.

Będąc na wczasach w Grecji warto udać się w region imponujących Meteorów – dojazd tutaj najlepiej uda się właśnie za pośrednictwem autokaru. Miejsce to jest ciekawe nie tylko pod względem widokowym i przyrodniczym, ale również ze względu na klasztory prawosławne, wybudowane na szczycie potężnych formacji skalnych. Dziś tylko sześć z ponad dwudziestu nadal działa i prowadzi życie świątynne; jest możliwe ich zwiedzanie. Szczególnie atrakcyjny wydaje się klasztor Przemienienia Pańskiego z XIV wieku, wybudowany na najwyższej z formacji skalnych. Jeśli mamy nieco więcej czasu, możemy wynająć tutaj jedną z licznych wycieczek autokarowych trwających cały dzień i polegających na zwiedzeniu wszystkich sześciu klasztorów wraz z rozmową z zakonnikami oraz obserwacją ich codziennego życia.

Jeżeli preferujemy raczej bardziej południowy klimat Grecji kontynentalnej, dobrym wyborem będzie miejscowość Lamia. Znajduje się tutaj rozwinięta infrastruktura turystyczna i dobry dojazd komunikacją publiczną. Co więcej, w samej Lamii zobaczyć można pochodzący z XIV wieku monastyr, a także zamieniony obecnie w muzeum zamek, z którego pierwsze ślady historyczne datowane są na epokę brązu.

To również świetna baza wypadowa do zorganizowania dwóch całodziennych wycieczek autokarowych: jednej do Delf, drugiej zaś do przesmyku Termopile, znanego z historii starożytnej. Termopile leżą bliżej Lamii i są warte uwagi głównie ze względu zobaczenie na własne oczy miejsca historycznej bitwy. Nieopodal znajduje się całkiem nowy pomnik Leonidasa, króla Sparty, który brał udział w bitwie. Delfy położone są nieco dalej, ale ciekawe z uwagi na stanowisko archeologiczne wskazujące na istnienie w tym miejscu nie tylko antycznego miasta, ale również znanej z przekazów, jednej z najważniejszych w starożytnej Grecji świątyni. Rozciąga się stąd także imponujący widok na masyw Parnasu.

Wyjazd autokarem do Grecji to jeden z najlepszych wyborów na wakacje, przy wyjątkowo atrakcyjnych cenach i niezapomnianych wrażeniach z wycieczki.