Wycieczki autokarem do Czarnogóry są coraz bardziej popularne, przede wszystkim z uwagi na nietypowe widoki, ciekawe miejsca do zwiedzania oraz atrakcyjną cenę za wyjazd. Autokarem w sezonie letnim dojedziemy do większości czarnogórskich miejscowości; jedną z najbardziej obleganych jest jednak zdecydowanie Budva, położona na wybrzeżu czarnogórskim nad Adriatykiem. Jako że miasto liczy sobie ponad 2 tysiące lat, ciekawym widokiem mogą być jego zabudowania znajdujące się na Starym Mieście.

To świetne miejsce na wyjazd autokarem dla osób młodych, które cenią sobie bogate życie nocne. Autokarem na miejscu możemy wybrać się również do punktu widokowego, z którego da się zrobić piękne ujęcia fotograficzne znanej z widoków tej okolicy wyspy św. Stefana. Z Budvy można udać się autokarem do leżącej ok. 15 km dalej miejscowości Petrovac, gdzie znajduje się zachwycająca Starówka, uważana za jedną z najpiękniejszych w Czarnogórze. Ciekawą opcją jest również promenada spacerowa, idealna na popołudniowy odpoczynek.

Dobrym miejscem na wyjazd do Czarnogóry jest również miejscowość Herceg Novi, do której z Polski w sezonie wakacyjnym można dostać się bezpośrednio autokarem. To portowe miasto liczy sobie wiele zabytków, łącznie ze Starym Miastem czy licznymi cerkwiami oraz kościołami. Na wschodzie tej miejscowości leży dostępny dla zwiedzających kompleks monastyru Savina z XI wieku, z dwiema atrakcyjnymi cerkwiami. Warte zwiedzenia są również liczne twierdze na terenie miasta, m.in. twierdza Kanli kula z przełomu XVI i XVII wieku, gdzie załapać można się latem na koncerty pod gołym niebem. Co więcej, z miejscowości Herceg Novi za pośrednictwem autokaru albo poprzez zorganizowaną z lokalnego biura podróży wycieczkę możemy dostać się również do nieodległej Chorwacji.

Dla osób, które nie obawiają się spotkać rodaków podczas wyjazdu autokarem do Czarnogóry, a dodatkowo marzą o bardziej południowej części wybrzeża tego kraju świetnym rozwiązaniem będzie miejscowość Ulcinj. Miasto to leży na wybrzeżu całkiem niedaleko granic z Albanią, czym zawdzięcza sobie dość niezwykły w porównaniu z innymi, czarnogórskimi miejscowościami charakter orientalno-muzułmański. Najwięcej turystów przybywa tutaj w poszukiwaniu wypoczynku oraz pięknych plaż, m.in. plaży Ada z jasnym piaskiem i wydzieloną częścią dla naturystów. Nie lada gratką jest również mające ponad 2 tysiące lat stare miasto, otoczone z trzech stron wodami Adriatyku.

Z większości z tych miejscowości wyruszyć można na wycieczkę wybrzeżem Riwiery Czarnogórskiej, co pozwoli na podziwianie widoków i zwiedzanie największych miejscowości nadmorskich.