Wczasy na wybrzeżu Costa Brava w  północno wschodniej Hiszpanii to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku wśród egzotyki i bajkowego krajobrazu, który zapiera dech w piersiach, a także do poznania wspaniałego dziedzictwa kulturowego oraz bogatej historii kraju. Piaszczyste, ciągnące się kilometrami plaże, ciepła woda o lazurowej barwie oraz przesiąknięte zabytkami miasta pozwolą przeżyć urlop pełen wrażeń. Autokarowa podróż na Dzikie Wybrzeże Costa Brava gwarantuje niezapomniane chwile.

Trasa autokarowych wypraw na Costa Brava bardzo często przebiega przez Niemcy, Holandię, Belgię oraz Francję, a w programie wycieczki organizatorzy przewidują zazwyczaj zwiedzanie najpiękniejszych europejskich miast jak np. Amsterdam, Paryż oraz Nicea. Przejeżdżając przez holenderską stolicę, można zobaczyć m.in.: słynne Rijksmuseum z bogatą kolekcją dzieł znanych artystów, charakterystyczne amsterdamskie kanały oraz Dzielnicę Czerwonych Latarni. Zwiedzanie Paryża obejmuje najczęściej wizytę na Polach Elizejskich, wjazd na Wieżę Eiffla oraz podziwianie Luwru, zaś Nicea, położona na Lazurowym Wybrzeżu, przyciąga uroczym ryneczkiem oraz błękitną i krystalicznie czystą wodą.

Gdy już dojedziemy autokarem do Hiszpanii i wybrzeża Costa Brava to zrozumiemy dlaczego to miejsce to raj dla osób szukających chwili relaksu i spokoju wśród dzikiej przyrody. Śródziemnomorski klimat, który zapewnia ponad 300 dni słonecznych w roku, długie plaże o jasnym miękkim piasku oraz ciepła przejrzysta woda zachęcają do wypoczynku i kąpieli. Najpopularniejszymi kurortami turystycznymi na Costa Brava są m.in.: Lloret de Mar, Tossa de Mar oraz Santa Susana.

Ciekawą propozycją dla miłośników zwiedzania, pragnących spędzić swój urlop w aktywny sposób, jest wycieczka objazdowa do Barcelony, która skrywa w sobie wiele tajemnic. Urzekająca swoim pięknem  architektura Gaudiego, reprezentacyjne aleje miasta (Las Ramblas) oraz malowniczy port z bajkową plażą Barcelonettą zachwycają głodnych wrażeń turystów. Głównymi punktami programu zwiedzania miasta są m.in.: unikalna katedra Sagrada Familia wzniesiona w stylu organicznym, której budowa trwająca od 1882 r., nie została ukończona do dnia dzisiejszego; egzotyczny Park Güell z okazałą Salą Kolumnową i tarasem widokowym oraz oryginalne wille zaprojektowane przez Gaudiego jak np. Casa Milà  czy Casa Batló.

Podczas wczasów na Costa Brava warto także wybrać się na wycieczkę objazdową do Girony, która zachwyca przepiękną średniowieczną Starówką. W Gironie na uwagę zasługuje m.in. katedra, Arabskie Łaźnie, muzułmańska Urna Hiskena z X w., gotycka bazylika St. Felieu oraz kościół św. Pere de Galigants.

Bajkowe wybrzeże Costa Brava to raj dla osób marzących o wypoczynku wśród bajkowych widoków, zielonej roślinności i wspaniałej południowej atmosfery. Costa Brava autokarem to świetny kierunek na spędzenie urlopu. Piaszczyste plaże, błękitna woda oraz pełne wrażeń wycieczki objazdowe zapewnią moc wrażeń i na długo zapadną w pamięć.

Zapisz

Zapisz