Podróż autokarem umożliwia zobaczenie wielu atrakcyjnych miejsc podczas wakacyjnego urlopu. Jednym z lepszych pomysłów na spędzenie takich wakacji jest wybranie się na zwiedzanie kolebki europejskich kultury – Austrii.

Austria jest państwem w Europie środkowej, przez którą płynie Dunaj – jedna z największych rzek na europejskim kontynencie. Koszt biletów autokarowych do Austrii nie jest wysoki i waha się w granicach od stu trzydziestu do stu siedemdziesięciu złotych. Po drodze możemy zrobić sobie przystanek w Czechach i pozwiedzać tamtejsze atrakcje.

Będąc już w Austrii nie można pominąć jej stolicy zwanej Wiedniem. Jeśli chodzi o zwiedzanie, na uwagę w tym mieście zasługuje szczególnie Belweder. Ten barokowy pałac jest równocześnie największą galerią sztuki na świecie. Znajdują się w niej dwadzieścia cztery dzieła Gustava Klimta, arcydzieła Schielego i Kokoschki oraz ołtarze z XV wieku. Inną turystyczną atrakcją Wiednia jest Dom Morza ,,Das Haus des Meeres’’. W wielkim akwarium, pływają tutaj żarłacze białe i rekiny bambusowe. Natomiast na górnym piętrze obiektu turyści zobaczą tropikalny ogród pełen małpek oraz ptaków.

Miłośnicy architektury, oprócz Belwederu, powinni zobaczyć w mieście Pałac Schonbrunn wpisany na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Cennym zabytkiem Wiednia jest również Katedra Św. Szczepana, której budowa rozpoczęła się w XII wieku.  Na koniec zwiedzania warto wynająć dorożkę aby zobaczyć uliczki i tajemnice miasta. Niewątpliwą atrakcją jest także diabelski młyn. Potem można już ruszyć w dalszą podróż.

Oprócz wycieczek do stolicy, podróżować po Austrii autokarem można również do Salzburga w okresie świątecznym. Miasto lśni wtedy tysiącami świateł. Znajduje się także niedaleko Alpejskich kurortów. W Salzburgu można zobaczyć rodzinny dom Mozarta oraz muzeum. Na uwagę zasługują także ogrody Mirabell i Hellbrunn. Zwłaszcza te ostatnie znajdują się w Pałacu Hellbrunn. Ich budowę zlecił w 1610 roku arcybiskup Marcus Sittikus. Oprócz kompleksu Hellbrunn, w Salzburgu zobaczymy też twierdzę Hohensalzburg. To największa twierdza warowna w Środkowej Europie, zbudowana nad miastem.

Zaletą wycieczek autokarowych do Austrii jest także obecność przewodnika, który oprowadzi nas zarówno po Wiedniu, jak i Salzburgu. Program każdej wycieczki przewiduję kolejno zbiórkę, podróż do miejsca przeznaczenia, czas wolny, a następnie powrót do kraju.