Amsterdam jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych Europy. Miasto wzbudza wiele kontrowersji wśród bardziej konserwatywnych osób, jednak warto pamiętać, że znajdziemy tam nie tylko coffee shopy czy Dzielnicę Czerwonych Latarni.  Osoby nielubiące latać samolotem mogą wybrać wycieczkę autokarem, już sama podróż zagwarantuje nam nieco atrakcji.

Biura podróży oferujące przewozy do Amsterdamu często zapewniają turystom wrażenia również w trakcie podróży. Sam przejazd trwa kilkanaście godzin, dlatego dłuższy odpoczynek na rozprostowanie nóg jest wskazany. Postoje przeważnie mają miejsce na terenie Niemiec, szczególnie popularny jest Hanower. To piękne miasto urzeka wspaniałą, różnorodną architekturą, w której dominują strzeliste kościoły gotyckie. Sama trasa odbywa się głównie w obrębie autostrad, dzięki czemu znacznie szybciej pokonujemy dystans.

Stolica Holandii znana jest z interesujących galerii sztuki, w których można podziwiać prace wielu wybitnych malarzy. Szczególnie warto odwiedzić Rijksmuseum, gdzie zgromadzono dorobek niderlandzkich artystów tworzących w XVII wieku. W muzeum można zobaczyć Wymarsz Strzelców Rembrandta, Mleczarkę Vermeera, czy Wesołego Pijaka autorstwa Jana Halsa. W mieście znajdziemy także muzeum poświęcone twórczości Vincenta van Gogha oraz Dom Rembrandta.

Amatorzy zabawy do białego rana koniecznie muszą zawitać na Rembrandtplein, plac pełen jest awangardowych pubów oraz klubów nocnych. W zależności od wybranego lokalu można bawić się tam w rytm muzyki elektronicznej, posłuchać grającego na żywo zespołu, lub w spokoju sączyć drinka w jazz clubie.

Osoby preferujące aktywny wypoczynek mogą przemierzać Amsterdam na rowerze, który jest najpopularniejszym środkiem transportu w Holandii. Wypożyczenie jednośladu kosztuje zaledwie 10 Euro za cały dzień, poza tym stolica jest idealnie przystosowana dla rowerzystów. W trakcie przejażdżki można podziwiać ciekawą architekturę miasta, pełną kanałów rzecznych oraz budowli z różnych epok.